Slider

Dünün tecrübesini bugünün uygulamaları ile

birleştirerek, bugünden daha güzel bir

gelecek yaratmak için çalışıyoruz.

Devam
Anasayfa Slider 2

Doğal kaynakları insana,

çevreye, geleceğe duyarlı şekilde aramak,

üretmek ve değerini artırarak dünyaya sunmak için çalışıyoruz.

Devam
Anasayfa Slider 3

Geniş ürün ve hizmet portföyümüzle

hayatın birçok alanına

imza atıyoruz.

Devam
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Sürdürülebilirlik
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BM SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİ

“Birlikte Gelecek” hedefimiz için Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini takip ederek yarına hazırlanıyoruz.

Detay
Yenilenebilir Enerji Santrallerimiz
YENİLENEBİLİR ENERJİ SANTRALLERİMİZ
GÜLLÜK VE ÇİFTELER ENERJİ SANTRALİ
TÜRKİYE'NIN ÖZ TÜKETİM AMAÇLI KURULMUŞ EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ

Güllük ve Çifteler’de bulunan güneş enerjisi santrallerimiz ile enerji ihtiyacımızı yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ediyor, karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Temiz enerji kaynaklarını tercih ederek daha iyi bir geleceğe ulaşmayı hedefliyoruz.

Detay
İş Sağlığı ve Güvenliği
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
HEDEF SIFIR KAZA
Esan’da “Hedef Sıfır Kaza” dönemi başladı.

İş ortamının da ötesine geçerek daha sağlıklı ve güvenli bir yaşama doğru başlattığımız kültür yolculuğumuzda hedefimiz tek, mesajımız net:

“Hiçbir şey sizin hayatınızdan ve sağlığınızdan değerli değildir.”

Detay
ÜRÜNLERİMİZ
SODYUM FELDSPAT
SODYUM FELDSPAT
SODYUM FELDSPAT

Sodyum feldspat üretiminde lider olan Esan, her geçen yıl genişleyen ürün portföyü ve üretim kalitesi ile birçok sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

Sodyum feldspat; Na2O, Fe2O3 ve TiO2 içeriğine göre sınıflandırılmaktadır.

Özellikle seramik ve cam sektöründe sinterleme tetikleyicisi olarak kullanılan sodyum feldspat ince tane boyutlarında da boya, plastik ve kauçuk sektörlerinde dolgu malzemesi olarak da kullanılmaktadır.

Detay
KUVARS
KUVARS
KUVARS

Doğada en çok bulunan mineral olan kuvars saflığına ve kristal yapısına bağlı olarak, seramikten elektroniğe kadar birçok farklı şekilde kullanılır.

Özellikle Engineered Stone (reçine bağlamalı kuvars mutfak tezgahı) uygulamaları için gelişmiş optik separatörler ile sınıflandırılan kuvars, seramik sektöründe çamur ve sır kullanımı için öğütülmüş formda üretilebilmekte ve yüksek elektriksel dielektrik katsayısı nedeniyle kablo sektörüne de verilebilmektedir.

Detay
SÜZÜLMÜŞ KİL
SÜZÜLMÜŞ KİL
SÜZÜLMÜŞ KİL

Süzülmüş kil, doğada bulunan ve plastik özelliklere sahip olan farklı killerin bileşimi ile elde edilir. Yapısal ve kimyasal farklı özelliklere sahip killerin belirli bir süzme prosesinden geçirilerek istenilen özelliklere ulaştırılması ile elde edilirler. Süzme ve eleme prosesleri ile kararlı özelliklere sahip killer üretilmektedir.

Özellikle seramik sağlık gereçleri sektörü için farklı K.B.D’na ve plastikliğe sahip olan killer, yıllar içinde gelişen ESAN deneyimleri ile sektöre uygun hale getirilmiştir.

Detay
BENTONİT
BENTONİT
BENTONİT

Kil ailesinden gelen ve bir alümina silikat yapı olan bentonit diğer killere göre sahip olduğu yüksek su tutma özelliği ile tanımlanmaktadır. Ca-Bentonit (kalsiyum bentonit) sahip olduğu su tutma davranışı ile aynı zamanda yüksek plastikliğe de sahiptir. Bu özelliği ile seramik sektöründe reçetelerde ihtiyaç olunan bir malzeme haline gelmiştir.

Bu kullanım alanı yanı sıra çeşitli filtrasyon süreçlerinden kedi kumu üretimine kadar kullanım alanı mevcuttur.

Detay
KAOLEN
SÜZÜLMÜŞ KAOLEN
KAOLEN

Kaolen diğer bir adı ile “China Clay” kil ailesinden gelmekte ve birincil yatakları oluşturmaktadır. Tabakalı yapısından ve doğada bulunuş şekli itibari ile alümina silikat ailesinde beyaz pişme rengine sahip bir mineraldir.

Bununla birlikte çamur ve sır reçetelerinde plakalı yapısı sayesinde süspansiyon ajanı olarak kullanılmakta, çamurda döküm performansını etkilerken, sırda da vazgeçilmez bir yapıtaşıdır.

Detay
HALLOYSİT
HALLOYSİT
HALLOYSİT

Halloysit, Al, Si, H ve O atomlarından oluşan, çift katmanlı ve nanotübüler yapıya sahip bir kil mineralidir. Bu ürün, Türkiye'nin kaynaklarından üretilen fonksiyonel bir dolgu ve / veya genişletici; doğal olarak oluşan nanotüplerden oluşmaktadır. Porselenden polimere geniş bir uygulama yelpazesinde ürünlere performans ve değer katar.

Detay
KURŞUN KONSANTRESİ
KURŞUN KONSANTRESİ
Kurşun Konsantresi

Yeryüzünde temel olarak galen (PbS), serüzit (PbCO3) ve anglezit (PbSO4) mineralleri formunda bulunan kurşun; akü üretiminde, kablo sanayiinde, dayanıklı alaşımlarda, radyasyon yalıtımında ve benzin katkısı gibi farklı alanlarda kullanım alanına sahiptir.

Esan, 2009 yılından beri Balya Kurşun – Çinko İşletmesi’nde üretimine devam etmektedir.

Detay
ÇİNKO KONSANTRESİ
ÇİNKO KONSANTRESİ
Çinko Konsantresi

Çinko; galvaniz işlemlerinde, otomotiv sanayiinde, pil üretiminde, medikal uygulamalarda, boya yapımında ve elektronik sanayiinde çeşitli amaçlarda kullanılmaktadır. Doğada, oksitli ve sülfürlü yapıda bulunan çinko minerallerinin bu alanlarda kullanılması öncesinde zenginleştirilmeleri gerekmektedir. Esan, 2009 yılından beri Balya Kurşun – Çinko İşletmesi’nde üretimine devam etmektedir.

Detay
IK
İNSAN KAYNAKLARI VİZYONUMUZ
Detaylı Bilgi İçin