AR-GE

AR-GE

Esan, uluslararası standartlarda danışılan olma hedefine uygun olarak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine son derece önem vermektedir. Bu nedenle gerek mevcut bilgi birikimi, tecrübe ve altyapısı ile sektörel ve teknolojik gelişmeleri güncel olarak takip edip, hızlıca adapte olarak, ürün geliştirmeye ve teknik çözümler üretmeye odaklanmıştır.

Proje portföyü sayesinde elde ettiği bilgi birikimiyle proje danışmanlığı yaparak, inovatif ve yaratıcı projelere öncülük etmeyi amaçlamakta ve günümüz ve gelecek pazarlarına hizmet vermektedir.

1 Kasım 2019 itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi olarak ArGe Merkezi ilan edilerek, faaliyetlerine devam eden ArGe biriminde aktif proje sayısı 65 alt kırılım ile 15 ana proje ile devam etmektedir.

2020 yılı itibariyle kurumumuz bünyesinde ilk kez patent başvuruları yapılmış olup, 4 adet başvuru yapılmıştır.

ArGe Merkezi personel sayısı 27 kişi olup, iş birlikleri ile öğrenme ve minerallerin potansiyel kullanım alanları için ekosistem oluşturma açısından çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Üniversite ve sanayi iş birliklerine her zaman açık olan ArGe Merkezi, sürdürülebilir madencilik anlayışı ile geleceğin minerallerine ve proseslerine odaklanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE

DETAYLI BİLGİ İÇİN

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN